Český výrobce oken a dveří

CZ DE
Nezávazná kalkulace
volejte zdarma800 888 028
Menu

Časté dotazy

Několik rad úvodem


Kolik stojí plastové okno?

Bohužel, na takovou otázku, i když víme, že je často kladena, neumíme odpovědět. Každé okno má nespočet specifikací, které je třeba před určením nějaké ceny znát. Minimálně je to rozměr, provedení, členění, barva, kvalita skla, doplňky a podobně. Nejlépe je předem si alespoň orientačně změřit otvor, rozmyslet členění, provedení komor, kvality skla, barvu, a potom položit takový dotaz.
Ona totiž výsledná cena okna, kterou Vám někdo po telefonu vysloví, se v konečném důsledku může i celkem hodně lišit od skutečné ceny.
Pro tuto možnost jsme pro Vás připravili nový poptávkový formulář, který Vás těmito otázkami provede bez jakýchkoliv obav. Na takovou poptávku Vám rádi vypracujeme zcela nezávazně a bezplatně nabídku, na kterou budete mít dostatek času promyslet a eventuálně dopřesnit před objednáním.

Mějte na paměti, že nejlevnější nabídka nemusí být nejvýhodnější.


Jak mám postupovat při výměně oken?

Dnes asi již nikdo nepochybuje, že okna, která dosloužila, mohou být významnou příčinou úniku tepla z obytných budov a tím i stejně nepříjemného úniku peněz z Vaší kapsy. Pokud se rozhodnete stará okna vyměnit za nová plastová, máme pro Vás několik užitečných rad, jak postupovat.

Orientačně změřte okna, která chcete vyměnit, a rozmyslete si jejich členění, popř. způsob otevírání. Vaši poptávku nám můžete poslat buď přímo z naší webové stránky vyplněním formuláře "POPTÁVKA" nebo poslat faxem, dopisem, e-mailem, sdělit telefonicky nebo nás osobně navštívit.
Specifikujte barvu rámu a křídla, požadavky na zasklení a doplňky. Nezapomeňte zmínit rozsah požadovaných služeb (doprava, montáž, demontáž, zednické zapravení, atd.) a uveďte adresu stavby. Na základě Vašich požadavků vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku. Pokud Vám bude naše nabídka vyhovovat, obraťte se na nás.

Konečný rozměr oken nechte zaměřit našeho technika. Ve smlouvě bude definován rozsah prací, termíny a platební podmínky. Po uplynutí sjednaného termínu výroby (3-6 týdnů) proběhne montáž. Naše firma Vám provede za poplatek okruh souvisejících prací (demontáž starých oken, zednické začištění ostění, výměnu vnějších i vnitřních parapetů, apod.). Tyto služby a příslušenství musí být vždy uvedeny již ve smlouvě. Pokud požadujete některou službu, ujistěte se předem, že ji máte zakalkulovanou ve smlouvě.
Po skončení prací nová okna vyzkoušejte ještě za přítomnosti techniků naší montážní skupiny. Žádejte předávací protokol – tj. záruční list a návod k obsluze.


Je možné vyměňovat okna i v zimě?

Provést výměnu starých oken za nová je bez problémů možné, i když jsou teploty pod bodem mrazu. Víme totiž, že mezi demontáží stávajícího okna a montáží nového okna uplyne pouze několik desítek minut. Za tuto dobu nedojde k prochladnutí zdiva a tak se teplota v místnosti po instalaci rychle vrací k normálu. Rovněž není třeba mít obavy z kvality použitých montážních materiálů. Běžně se pak v tomto období používají hmoty (malty, montážní pěny), které jsou určeny až do -10 stupňů Celsia. Pro klienty, kteří se neobávají výměn oken v zimě, jsou připraveny další výhody, které spočívají nejen v atraktivních zimních slevách, ale i v celkově lepších možnostech služeb.


Mám okna od Vaší společnosti. Okna slouží dobře, ale v poslední době se začínají těžší otevírat. Co mám udělat pro opravu?

Nově zabudované okno se ve stavebním otvoru po určité době samo usadí, tzn. že rám okna se přizpůsobí novému prostředí. Přitom může dojít k určitému omezení chodu křídel. Tato situace lze jednoduše opravit seřízením kování, které náš technik provede zdarma na základě Vaší písemné výzvy. Na reklamaci máte právo a bude vyřízena výše uvedeným způsobem, nejedná se však o vadu ani výrobní, ani montážní.


Jak poznám kvalitu "U" dodávaného skla?

Naše společnost je výrobcem oken a dveří. Nikoliv výrobcem skla. Proto v naší objednávce výrobci skla uvádíme požadovanou kvalitu skla a ten nám ji vyrobí a uvede do distančního rámečku. Proto si tuto informaci můžete kdykoliv přečíst na tomto místě.


Jsme starší lidé, kteří již nemají tolik síly na výměnu oken. Provádíte i ostatní práce, které souvisí s výměnou oken?

Samozřejmě. Od návrhu oken, technické pomoci, zaměření, přes demontáž původních oken / ta je prováděna formou rozřezání rámů /, montáž, zednické zapravení a likvidaci starých oken a dveří. Po našich pracovnících je třeba jenom vymalovat ve špaletách okolo oken.


Máme zájem o okna. S manželkou se rozmýšlíme, zda-li bílá, nebo barevná. Jaký je rozdíl v cenách těchto kombinací?

Ano, na takový dotaz již lze všeobecně odpovědět. Orientační cenový rozdíl v barvách oken je na jednostrannou barvu cca. 15% / navýšení oproti bílé / a na oboustrannou barvu cca. 25-30% navýšení oproti bílé barvě. V případě vyplnění našeho poptávkového formuláře stačí do poznámek napsat, že máte zájem vykalkulovat cenu i v jednostranném a oboustranném provedení a my Vám ji rádi spočítáme. Pak již bude volba jenom na Vás.


Jakou poskytujete na své výrobky záruku?

Na plastová okna a dveře v případě naší odborné montáže poskytujeme záruku v trvání 60 měsíců. Pokud si zákazník montáž provede sám nebo jinou, neautorizovanou firmou, poskytujeme záruku v trvání 24 měsíců na výrobek, nikoliv na montáž. Na ostatní, jako jsou doplňky, sítě, žaluzie, parapety samozavírače, stavěče a podobně, poskytujeme záruku vždy 24 měsíců.


Jakou výhodu má tzn. plastový, nerezový nebo teplý rámeček?

Nerezový nebo teplý distanční rámeček / tzn. teplý rámeček / nahrazuje běžně používaný hliníkový distanční rámeček mezi skly.

Výhody teplých rámečků:


Ve vyspělejších státech Evropy se prý od plastových oken upouští. Je to pravda?

Objektivní statistické údaje z jednotlivých zemí EU hovoří o pravém opaku. V současné době není konkurenční materiál, který by vykazoval tak příznivý poměr ceny a užitných vlastností, jako je PVC. To se projevuje na stále se zvyšujícím podílu oken z PVC na trzích zemí, které leží ve stejném klimatickém pásu jako ČR. Obrovský odbyt plastových oken je například v Německu. Nejvyšší podíl plastových oken je v Irsku, kde více než 70% vyrobených oken je z PVC a dále ve Francii, kde každoročně stoupá podíl plastových oken.