Dvojskla a trojskla

Do našich plastových prvků osazujeme tepelně izlační dvojskla a trojskla.

Kategorie skel:

Tepelně izolační skla

Dvojskla

Izolační dvojsklo se skládá ze dvou tabulí plochého skla o tloušťce 4mm a vzduchové mezery mezi nimi 16mm. Oproti jednoduchému sklu toto izolační dvojsklo snižuje tepelné ztráty až o 45%. Námi standardně dodávané dvojsklo má hodnotu Ug = 1,1 W/m2K, ale jsme schopni dodat i dvojsklo s Ug = 1,0 W/m2K. Tepelné izolace u tohoto skla se dosahuje díky pokovení jedné tabule skla. Standardní složení dvojskla je tedy 4-16-4.
Izolační dvojsklo Planibel Top
 

Trojskla

Izolační trojsklo se skládá ze tří tabulí plochého skla o tloušťce 4mm a dvou vzduchových mezer mezi nimi 12mm. Oproti izolačnímu dvojsklu snižuje trojsklo tepelné ztráty až o 45%. Standardně dodáváme trojsklo s hodnotou Ug = 0,7 W/m2K, ale jsme schopni dodat Ug = 0,5 W/m2K až Ug = 0,9 W/m2K. Tepelné izolace se dosahuje díky pokovením jedné tabule skla a vyplnění obou mezer plynem  Argonem. Standardní složení trojskla je tedy 4-12-4-12-4.
Izolační trojsklo Planibel Top

Ornamentní izolační skla

Jedná se o neprůhledná dvojskla a trojskla. Izolační tepelné vlastnosti zůstávají zachovány. Jedna tabule skla se zamění za ornamentní sklo. Na výběr je z několika ornamentů. Tato se skla využívají ve vchodových dveřích. V sortimentu máme běžně používaná ornamentní skla jsou např. činčila, silvit, delta, kůra a další.
Ornamentní sklo

Protisluneční izolační dvojskla a trojskla

Protisluneční skla snižují prostup slunečních paprsků do místnosti, což vede ke snížení oteplování místnosti a zároveň si zachovávají tepelně izolační vlastnosti.

Probarvená skla Planibel

Jedná se o sklo s označením Planibel, které je zabarvené do určité barvy. Ve složení skla se promítne tak, že jedna tabule skla se nahradí Planibelem 6mm. Aktuálně nabízíme tyto barvy: zelená, bronzová, šedá a modrá.
Protisluneční sklo Planibel

Skla s reflexní vrstvou Stopsol

Stopsol je sklo, které má částečnou vlastnost zrcadla, tzv. reflexní vrstvu. Reflexní vrstva odráží část slunečních paprsků, čímž se omezí zvyšování teploty v místnosti a zároveň do místnosti slunce příliš nesvítí. Stopsol se dále dělí na Stopsol Classic a Stopsol Supersilver. Nabízené barvy jsou: čirá, bronzová, zelená, šedá a modrá.
Protisluneční sklo Stopsol Supersilver

Bezpečnostní skla

Dvojskla a trojskla se dají také použít jako bezpečnostní, se speciální tabulí skla, které říkáme Connex. Connex nahradí jednu tabuli skla svým složením 4mm sklo, dále tenká lepící folie a opět 4mm sklo. Toto sklo, když se rozbije, tak se nerozletí na střepy, ale drží pohromadě díky folii, kterou jsou skla k sobě přilepená. Bezpečnostní sklo se dá umístnit zvenku nebo zevnitř, a také z obou stran. Na přání můžeme dodat také bezpečnostní sklo kalené.
Bezpečnostní sklo

Zvukově izolační skla

Do našich oken osazujeme na přání také zvukově izolační dvojskla a trojskla. Běžné sklo má zvukový útlum cca 33 dB. Díky použití speciálních skel jsme schopni dosáhnout útlumu skla až 47dB. Tato skla jsou velmi vhodná v místech se zvýšeným hlukem, např. u silnice, železnice apd.
Protihlukové sklo

Protipožární skla

Naše firma může okna osadit i protipožárním sklem. Běžně se u rodinných domů a bytů nevyužívají, umístňujeme je hlavně do budov s větším počtem osob.

 


AZ OKNA a.s. logo
AZ OKNA a.s., Kollárova 1693, 698 01 Veselí nad Moravou, Česká republika, Telefon: +420 518 344 642,
Zelená linka: +420 800 888 028, Fax: +420 518 344 643, e-mail: obchod@azokna.cz, IČ: 26905736, DIČ: CZ26905736,
Společnost zapsána v obchodním rejstříku Krajského soudu v Brně v oddíle B, vložce č. 5961
AZ OKNA a.s. mapa
Počítadlo www.azokna.cz ; webdesign by MYLEE Design (c) 2006 - 2017 https://www.azokna.cz