Dvojskla a trojskla

Do našich plastových prvků osazujeme tepelně izlační dvojskla a trojskla.

Kategorie skel:

Tepelně izolační skla

Dvojskla

Izolační dvojsklo se skládá ze dvou tabulí plochého skla o tloušťce 4mm a vzduchové mezery mezi nimi 16mm. Oproti jednoduchému sklu toto izolační dvojsklo snižuje tepelné ztráty až o 45%. Námi standardně dodávané dvojsklo má hodnotu Ug = 1,1 W/m2K, ale jsme schopni dodat i dvojsklo s Ug = 1,0 W/m2K. Tepelné izolace u tohoto skla se dosahuje díky pokovení jedné tabule skla. Standardní složení dvojskla je tedy 4-16-4.
Izolační dvojsklo Planibel Top
 

Trojskla

Izolační trojsklo se skládá ze tří tabulí plochého skla o tloušťce 4mm a dvou vzduchových mezer mezi nimi 12mm. Oproti izolačnímu dvojsklu snižuje trojsklo tepelné ztráty až o 45%. Standardně dodáváme trojsklo s hodnotou Ug = 0,7 W/m2K, ale jsme schopni dodat Ug = 0,5 W/m2K až Ug = 0,9 W/m2K. Tepelné izolace se dosahuje díky pokovením jedné tabule skla a vyplnění obou mezer plynem  Argonem. Standardní složení trojskla je tedy 4-12-4-12-4.
Izolační trojsklo Planibel Top

Ornamentní izolační skla

Jedná se o neprůhledná dvojskla a trojskla. Izolační tepelné vlastnosti zůstávají zachovány. Jedna tabule skla se zamění za ornamentní sklo. Na výběr je z několika ornamentů. Běžně se tato skla využívají ve vchodových dveřích, ale je možné je použít také na okna, do místností, kde je žádoucí, aby do nich nikdo neviděl, jako např. toalety a koupelny, popř. sklepní okna. V sortimentu máme běžně používaná ornamentní skla jsou např. činčila, silvit, delta, kůra a další.
Ornamentní sklo

Protisluneční izolační dvojskla a trojskla

Protisluneční skla snižují prostup slunečních paprsků do místnosti, což vede ke snížení oteplování místnosti a zároveň si zachovávají tepelně izolační vlastnosti.

Probarvená skla Planibel

Jedná se o sklo s označením Planibel, které je zabarvené do určité barvy. Ve složení skla se promítne tak, že jedna tabule skla se nahradí Planibelem 6mm. Aktuálně nabízíme tyto barvy: zelená, bronzová, šedá a modrá.
Protisluneční sklo Planibel

Skla s reflexní vrstvou Stopsol

Stopsol je sklo, které má částečnou vlastnost zrcadla, tzv. reflexní vrstvu. Reflexní vrstva odráží část slunečních paprsků, čímž se omezí zvyšování teploty v místnosti a zároveň do místnosti slunce příliš nesvítí. Stopsol se dále dělí na Stopsol Classic a Stopsol Supersilver. Nabízené barvy jsou: čirá, bronzová, zelená, šedá a modrá.
Protisluneční sklo Stopsol Supersilver

Bezpečnostní skla

Dvojskla a trojskla se dají také použít jako bezpečnostní, se speciální tabulí skla, které říkáme Connex. Connex nahradí jednu tabuli skla svým složením 4mm sklo, dále tenká lepící folie a opět 4mm sklo. Toto sklo, když se rozbije, tak se nerozletí na střepy, ale drží pohromadě díky folii, kterou jsou skla k sobě přilepená. Bezpečnostní sklo se dá umístnit zvenku nebo zevnitř, a také z obou stran. Na přání můžeme dodat také bezpečnostní sklo kalené.
Bezpečnostní sklo

Zvukově izolační skla

Do našich oken osazujeme na přání také zvukově izolační dvojskla a trojskla. Běžné sklo má zvukový útlum cca 33 dB. Díky použití speciálních skel jsme schopni dosáhnout útlumu skla až 52dB. Tato skla jsou velmi vhodná v místech se zvýšeným hlukem, např. u silnice, železnice apd.
Protihlukové sklo

Protipožární skla

Naše firma může okna osadit i protipožárním sklem. Běžně se u rodinných domů a bytů nevyužívají, umístňujeme je hlavně do budov s větším počtem osob.

 


AZ OKNA a.s. logo
AZ OKNA a.s., Kollárova 1693, 698 01 Veselí nad Moravou, Česká republika, Telefon: +420 518 344 642,
Zelená linka: +420 800 888 028, Fax: +420 518 344 643, e-mail: obchod@azokna.cz, IČ: 26905736, DIČ: CZ26905736,
Společnost zapsána v obchodním rejstříku Krajského soudu v Brně v oddíle B, vložce č. 5961
AZ OKNA a.s. mapa
Počítadlo www.azokna.cz ; webdesign by MYLEE Design (c) 2006 - 2017 https://www.azokna.cz