Plastová okna,plastové dveře, hliníková okna, hliníkové dveře - AZ OKNA a.s.
Plastová okna LUXUS 8000

AZ OKNA a.s. - certifikát ISO 9001 AZ OKNA a.s. - certifikát ISO 14001

AZ OKNA a.s. - mapa

AZ OKNA a.s.
Kollárova 1693
698 01 Veselí nad Moravou

telefon: 800 888 028
recepce: 518 344 642

Přihlášení k zakázce
Vstup pro registrované
jméno
heslo
 
Počítadlo www.azokna.cz
Právě se nacházíte: Hlavní stránka / Parapety vnější

Parapety vnější

K dispozici je na výběr ze dvou typů parapetů:

Vnější hliníkové parapety

 Tento kvalitní typ parapetů garantuje tu nejvyšší odolnost a trvanlivost.

Technické parametry:
Výroba: tažený profil
Materiál: jakostní kompozit Al,Mg,Si 0,5 F 22
Povrchová úprava: C 34-tmavý bronz-eloxováno, EV1- přírodní barva(stříbrná) eloxováno, C 33-světlý bronz-eloxováno, RAL 9016 -bílá, práškově nanášená barva, vypalovaná
Ochrana povrchu: Povětrnostně odolná folie PVC
Tloušťka plechu: dle šířky parapetu 1,5 mm-2,6 mm
Délka tyče: 4 050 mm
Šířka parapetu: od 50mm - 400mm

parap-rey

Parapety jsou vyráběné v šířkách 50 - 400mm s povrchovou úpravou eloxováním nebo komaxitováním. Parapety se vyznačují vysokou mechanickou odolností proti působení klimatických vlivů a barevnou stálostí. K parapetům dodáváme také příslušenství. Parapety upravujeme na míru podle požadavků zákazníka.

Montážní pokyny
Při montáži hliníkových parapetů je nutné brát v úvahu tepelnou roztažnost Al, která dosahuje až 1,2 mm na 1 mb při rozdílu teplot 50°C.Proto se boční krytky nenasazují na parapet na doraz, ale nechává se cca. 1 mm vůle z každé strany, aby se zabezpečila těsnost spojení a aby se tak zabránilo proniknutí dešťové vody na rubovou stranu parapetu. Mezeru v ukončení parapetu vyplňujeme silikonovým tmelem. Také montážní šrouby se nedotahují na maximum, aby nebránily dilataci při změně teplot. Příklad montáže s koncovkou a držákem.

rez1 rez2

Ochrana povrchu
Samolepící folie se musí po montáži odstranit, chrání parapet během montáže před mechanickým poškozením, rovněž před potřísněním maltou,vápnem nebo penetračním nátěrem.

Čištění
Hliníkové Venkovní parapety podléhají jako všechny venkovní stavební prvky, různě silnému stupni znečištění. Proto je vhodné občasné čištění.Čistění provedeme vlažnou vodou se syntetickým čistícím prostředkem, pomocí houby nebo nekovového kartáče. Zásadně nepoužívat ocelovou vlnu či smirkové prostředky.

Upozornění
V případě použití penetračních nátěrů na omítku nebo jiných stavebních chemikálií je nutné celý okenní systém parapetů dobře chránit a zabránit stékajícímu nátěru kontaktu s parapetem. Nežádoucí potřísnění okamžitě smyjte čistou vodou. Příčné dělení parapetu je třeba provádět pomocí ruční pily pro kov, nebo okružní pily s vidiovým kotoučem pro dělení hliníku. Nepřípustné je řezání úhlovými bruskami se standardním kotoučem.

Vnější plastové parapety

plast_parapet

Šířka: dodávají se pouze v šířce 195mm
Barvy: bílý plast - RAL 9016
Montáž: Okenní parapety lze přilepit, nebo připevnit šroubem.

Nabízíme také vnitřní parapety, klikněte a přejděte přímo na stránku Vnitřní parapety.

Stavební firma AZ HOLDING | Výpočetní technika AZpocitace.cz | Další odkazy | webdesign by MYLEE Design (c) 2006-2012 | admin